Как разместить рекламу на Зооклубе

Вовняний клубочок із найдобрішим серцем!

Декоративні собаки складають незначну частину від усіх порід собак. Багато декоративних собак виведено штучним шляхом, але є серед них і первозданні, що зберегли свій первісний вигляд. Вони створені природою.

Мальтійську болонку по праву вважають однією з найдавніших порід собак. Ще 2500 років тому в південних провінціях Стародавнього Рима були відомі ці маленькі коротконогі собачки, з хвостом, що закинутий на спину і довгою білою шерстю.

«Ах! Яка лялечка! Яка іграшка! Треба ж, яке диво природи! Яка краса!» – такими вигуками зі захопленням зустрічають люди моїх собак на виставках і вулицях міста. Рідко хто не запитає: «А що це за порода?» Називається цей собака мальтезе або мальтійська болонка. Багатьом слово “болонка” відомо, але правильне уявлення про неї мають не усі. Це недивно, адже це дуже рідкісна порода, хоча існує декілька тисячоліть.

За однією з версій батьківщиною мальтійської болонки є середземноморський острів Мальта. Не викликає сумнівів їх існування на цьому острові протягом кілька століть. Також існує версія, нібито мальтезе одержала свою назву від острова Меліта, що розташований в Адріатичному морі. Хоча Мелітою у стародавності називали всі острови Середземномор'я.

Завойовувала світ мальтезе із заходу на схід. Цей собачка завжди була великою рідкістю, її дарували французьким та іспанським королям як витончений подарунок. Були вони при дворі російської імператриці Катерини ІІ, за незвичайну красу їх дуже любила Марія Стюарт. Мальтійську болонку зображували на картинах художники Гойя, Тіциан, Тінторетто, Веранде, Рубенс.

Минуло вже не одне сторіччя відтоді, коли ці мініатюрні створіння були окрасою при дворах королів та імператорів, але й тепер велична краса мальтезе не залишає нікого байдужим.

Відома вона в США, Великій Британії, Чехії, Канаді, Китаї, Японії. Покровителем мальтезе вважається Італія В країнах СНГ мальтезе ще не набула достатньої популярності. Є декілька розплідників в Москві та Санкт-Петербурзі. В Україні мій племінний завод «Кримський Фонтан» був зареєстрований першим.

Є французькі болонки (бішон-фрізе), болонези, гаванські болонки(гаванський бішон), російські болонки і мальтезе. На мою думку, найкрасивішою й найвишуканішою є мальтійська болонка - моторний маленький собачка вагою приблизно до 3,1 кг, зростом до 25 см. Його розкішна шерсть дуже довга, шовковиста, пряма, інколи досягає землі. Підшерстя відсутнє. Колір за стандартом є чисто білим або зі світло-палевим відтінком. Голова середньої довжини, відповідно до розміру собаки. Черепна частина трохи закруглена, перехід від чола до морди помірний. Морда трохи коротше за черепну частину, елегантна, помалу звужується до носа, але не гостра. Очі дуже темні, круглі, поставлені не дуже широко. Вуха – трикутної форми, висячі, повністю сховані під довгими пасмами шерсті. Тулуб – компактний, майже квадратної форми, спина з прямим та з міцним попереком. Грудна клітина – достатньо глибока, ребра округлі, живіт злегка підтягнутий. Кінцівки прямі з тонким кістяком, лапи круглі з подушечками чорного кольору. Хвіст високо посаджений і загнутий дугою на спину, покритий рясною шерстю.

Поєднання білого кольору з чорною пігментацією на мордочці дає собачці вигляд, який просто чарує. Цей собака зберіг свій первозданний вигляд, яким створила його природа.

Ці собачки ніжні, ласкаві, приязні. Вони люблять усіх членів родини, проте прив'язуються більше до того, хто їх любить найщірше. З мальтезе ви не будете на самоті, вона як тінь завжди буде біля вас. Мальтійська болонка слухняний собака. Якщо візьмете її на руки – сидітиме на руках, покладіть з собою в ліжко – лежатиме. Вона робить тільки те, що хоче хазяїн. Суворо карати й бити мальтезе не можна. Вони ображаються і навіть можуть плакати, бо дуже ніжні й чутливі. При вихованні собачка дуже піддатливий. Він буде таким, яким “зробить” його хазяїн. Мальтезе недовірлива до сторонніх, навіть улюблений шматочок м'яса не візьме з чужих рук. Мальтійська болонка може бути «диванною» собачкою, якщо з дитинства не давати йому багато волі .

Мальтезе дуже жвава і весела. ЇЇ можна навчити танцювати разом з вами, стрибати через кільце, кружлятися. Мої собаки люблять грати в догонялки.

Ці собаки є кокетливими, люблять дивитися в дзеркало, ніколи не стануть їсти, поки, я не піду. При людях вони приймають гордовито неприступний вигляд недоторок із загадково таємним поглядом, що дозволяє милуватися собою зацікавленим перехожим.. Цей загальний опис породи, але кожна особень має свій характер. Є серед них дуже ревниві, є хитрі, соромливі, а є і зірви голови, але при хазяїні стають однаково поступливі «ангели». Безперечно – це собака для людей, які люблять бути привселюдно, з таким собакою вони не залишиться без уваги. Чим вище цивілізація, тим більше люди цінують прекрасне. І я, думаю, що скоро настане такий час, коли ми усі зможемо милуватися красою мальтійської болонки.

Розведення мальтезе має два напрями: європейський і американський. Собаки американського типу більш лялькові: укорочені носи, більш короткий тулуб і менший розмір.

Я завезла в Україну собак з багатоманітним генофондом. В родоводі моїх собак є предки з США, Англії, Італії, Японії, Чехії, Росії. У кожного собаки в роду були інтерчемпіони і чемпіони, якоїсь країни. Тому мої суки народжують різних цуценят. Вони бувають в поносі європейського і американського типу.

Мені більше подобаються маленькі кирпоносі мальтезе. Сьогодні я маю певні успіхи. 24 січня в Києві на території Експоцентру проходила міжнародна виставка собак усіх порід «Україна 2004» з присудженням «САСІВ FCI». Мої вихованці посіли перші місця в своїх класах.

В класі «Юніор –дербі» – Паріс Кримський Фонтан отримав САС та ВОВ. Суворий експерт із Франції Mr.Blangino Jean надав Фартуні титули CAC (UA) i CACIB FCI. В травні Фартуна стала чемпіоном Молдови з отриманням ВОВ. Ці звання вона отримала після того, як народила трьох чарівних цуценят. «Американка» Фартуна була спарована з представником чеських ліній Олівером. Я залишила собі чарівних хлопчика і дівчинку. Сподіваюсь, це майбутні чемпіони України. Мої собаки дають потомство краще за себе. Тому є надія вивести ідеального собаку.

Утримування й догляд собак нескладні. При вигулі собачка дуже охайний, будь-які канавки лужки обійде. В разі необхідності, їх можна навчити ходити на лоток.

На мій погляд найцінніше у цього собаки шерсть, чим довше вона, тим краще .За структурою шерсть мальтезе схожа на людське волосся, вона не линяє, на відміну від інших собак. Декому здається, що біла шерсть вимагає надто ретельного догляду. Після прогулянки, слід помити лапки. Інші забруднені місця досить присипати сухим шампунем для собак і вичесати гребінцем. Білий колір – завжди білий, навіть якщо собаку давно не купали. Досить його просто розчесати, і він знову свіжий й красивий. Розчісувати слід двічі на тиждень. Купати бажано 2 рази на місяць із зволожуючими шампунями аби запобігти пересиханню шерсті.

Болонки споживають усе, але перевагу надають м'ясу, деякі з них їдять фрукти. Я намагаюся давати своїм собачкам якісну їжу. Від неї залежить їх красивий і здоровий вигляд, що має значення під час участі у виставках.

В перші місяці цуценята мальтезе ростуть дуже швидко. Перше півроку життя цуценята мають потребу в калорійній їжі, яка багата білком. Вона повинна добре засвоюватися. Крім того, необхідно підтримувати визначений баланс поживних речовин і мінералів. У противному випадку виникнуть проблеми з ростом і формуванням кістяка.

У віці від чотирьох тижнів до трьох місяців цуценят годують не менш 6 разів на день.

Із шістьох місяців у мальтезе завершується фаза агресивного росту і відбуваються зміни потреб у живильних речовинах та енергії. Тепер їхній денний раціон необхідно поділити на три частини. Мальтійська болонка стає дорослою і віці 10-12. У цей період переходять на дворазове годування.

Усі хазяїни час від часу балують своїх улюбленців. Однак частування зі столу можуть сильно порушити баланс раціону тварини і викликати порушення травлення.

Мальтезе від природи живучі, їхній вік триває довго, аж до 15-20 років.

Якщо ви маєте намір придбати собаку породи “мальтійська болонка (maltese)”. Вам потрібно ясно представляти, купуєте ви собаку для дома, чи для виставочної діяльності. Найкраще купувати цуценя в заводчика, чиї собаки регулярно виграють на виставках. Журнал Zoo-Fito познайомить Вас с розкладом виставок Кінологічної Спілки України (КСУ).

Заводчикові треба назвати мету придбання цуценяти і ваші плани на майбутнє. Якщо ви плануєте для свого собаки виставочну кар'єру, саме заводчик підкаже - які якості повинен мати Ваш вихованець. Заводчик несе відповідальність за те, що він продає. Цуценята повинні мати вік більше двох місяців. На той час їм робиться відповідні щеплення.

Здоровий цуценя має чисті яскраві очі. В цьому віці проглядається структура білої шерсті. Заводчик повинен допомагатиме вам у вирощуванні собаки. Це відгородить вас від багатьох помилок. При виборі цуценяти, можна завжди підібрати малюка, який відповідатиме вашим вимогам.

Мальтезе є незаперечними зірками і прикрасою будь-яких шоу й виставок, і просто улюбленцями кожної родини , де вони мешкають

Власник племінного заводу “Кримський Фонтан”

Ірина Клюєва, тел.(0652) 54-06-60



  • Страницы:   «1»  2  3  4  5  след »»
  • Показано: 1−10 из 228
  • Страницы:   «1»  2  3  4  5  след »»
  • Показано: 1−10 из 228

Поиск по сайту

 

Премиум объявления


Реклама:

Обсуждаем на форуме